Son zamanların oldukça popüler bir oyunundan bahsedeceğiz sizlere. Aslında oyun demek ne kadar doğru bilmiyoruz çünkü büyükler için de bir nevi stres atıcı bir etkinlik. Peki, slime nasıl yapılır?

Çocuklara Diş Fırçalama Alışkanlığı Kazandırmak!

Peki, Nedir Bu Slime Ve Nasıl Yapılır?

Evde yapılabilecek etkinlik arıyorsanız ve biraz da değişiklik olsun diyorsanız slime sizler için uygun bir tercih olabilir. Çocuklar için de el kaslarını geliştirici bir aktivite olacaktır.
Peki, nedir bu slime? Aslında Türkçe bir kelime değildir. İngilizce bir kelime olup, balçık anlamına gelmektedir. Evet evet yanlış duymadınız. Bildiğiniz balçık…Aslında bir çeşit oyun hamurudur. Oyun hamurundan farkı akışkan bir yapıya sahip olmasıdır. İşi bu yönüyle düşündüğünüzde aman pek te enteresan bir şey değilmiş diyebilirsiniz ama bu akım öyle bir yayıldı ki adeta yarışları yapılır hale geldi. Sosyal medyanın etkisi tabi ki oldukça etkili oldu bu slime çılgınlığında.
Renkli, simli, traş köpüklü ve sabunlu… Aklınıza ne gelirse… İçine çeşitli malzemeler aktarıp çeşit çeşit slime yapmanız mümkün olacaktır.

Çarpım Tablosu Öğrenmenin Eğlenceli Yolları

Evde Slime Nasıl Yapılır?

Sıra geldi Slime nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenmeye. Bunun için iki yolunuz var. Ya hazır alacaksınız ( boraks ve renklendirici boyalar) ya da evde kendiniz yapacaksınız.

İlk tercih olarak evde yapımı nasıl olur onu inceleyelim;
1 su bardağı ılık suya çay kaşığınızın ucu ile sıvı boraks koyun ve çok az miktar ki yine 1 çay kaşığı ucu kadar gıda boyası ekleyin. Güzelce karıştırın. İlk aşamayı yapınca derin bir kaba 1 su bardağı tutkal koyun(su bazlı) ve üzerine 1 bardak su ekleyin. İlk hazırladığınız karışımı da yavaş yavaş buna ekleyin. Hazırladığınız slime elinize yapışmıyorsa olmuş demektir.
Aslında boraks kullanmadan da hazırlamanız mümkün olacaktır. Bunun için bebek şampuanı, ya da deterjan kullananlar da var. Ancak ben bu kadar uğraşamam diyorsanız en kolay yolu gidip hazır olanlardan almak.

Çocuklarda Bulaşıcı Hastalıklar Nelerdir?

Sizler için vereceğimiz ikinci tarifimiz;
Resimde gördüğünüz jel renkli yapıştırıcı ve sıvı boraks alıp 5 dakikada slime elde edebilirsiniz.
Bir kaba bir miktar renkli yapıştırıcılardan ve üzerine çok az boraks ekliyoruz. Başlıyoruz bir kaşık ile karıştırmaya. Karışımımız kıvama ulaşmadıysa boraks miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz kıvama gelince olmuş demektir. İçine sim ekleyip daha güzel görünüşlü bir slime elde edebilirsiniz. Veya traş köpüğü ekleyip daha puf puf bir slime elde edebilirsiniz. İşte bu kadar…
Slime nasıl yapılır konusundaki makalemize bir de sizler için minik ellerden yapılan bir kaç fotoğrafı da ekliyoruz.

Sevgiyle Kalın…

slime nasıl yapılır
slime
slime tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir