Pandemide yürümeye başlayan bebekler için ebeveynler, salgının gelişimini nasıl etkilediğinden endişeleniyorlar. Ancak uzmanlar endişelenmeyin diyor.

Uzmanlar artık salgın sırasında yürümeye başlayan bebeklerin gelişimi hakkında endişelenen ebeveynlere güven veriyor. Ve bunun iyi olacağını söylüyor. Covit 19 dünyaya geldiğinde, ebeveynler endişelenmeye başladı. Çocuklarının bazı şeylerde geride kalmasından endişe ediyorlardı. Şimdi korona virüsün 1. Yıldönümü geldi. Giderek daha fazla anne bu yıl çocuklarına ne yaptığı ve gelişimlerini engelleyip engellemediği konusunda endişeli. Bu, özellikle yeni yürümeye başlayan çocuklar için geçerlidir. Çocuklar ilk beş yılında çok fazla gelişme yaşarlar. Ve anne bu sınırlı sosyal etkileşim ve deneyimlerin çocuklarının gelişimine zarar verebileceğinden endişelenebilir.

Kendi Başına Oynamak Bebekleri Dünyaya Hazırlıyor

Uzmanlar Konuşuyor

Uzmanlar bir pandemi sırasında yürümeye başlayan bebek gelişimi hakkında fikirlerini sunuyorlar. Ve daha da önemlisi annenin neden bu kadar endişelenmemesi gerektiği konusunda konuşuyorlar. Bu, muhtemelen endişelenecek yeterince şeyi olan anne için biraz rahatlatıcı olabilmektedir.

Dünyanın ne zaman normale döneceği belirsiz olduğundan uzmanlar; genel olarak pandemi sırasında yeni yürümeye başlayan çocukların gelişimi söz konusu olduğunda endişelenmediklerini söylüyorlar. Anketler, salgının çocukların ruh sağlığı üzerindeki etkisini göstermiş olsa da; yeni yürümeye başlayan bebekler biraz daha büyük, okul çağındaki çocuklar ile aynı durumda değiller. Bir ebeveynlik koçu ve yürümeye başlayan çocuk gelişimi ile ilgili bilgi küpü olan kişiler; endişe duyulması gereken yaş gurubunun onlar olmadığını söylüyorlar.

Bebeklere Gitarın Faydaları Nelerdir?

Güven Duyacakları Kişi Yanında Olmalı

Uzmanlar yürümeyi yeni öğrenen çocukların nasıl geliştiğine ve neye ihtiyaç duyduklarına baktığınızda. Onlara değer veren biriyle güvenli bir ortamda bulunmaları gerektiğini söylüyor. Özellikle de annenin yanında olma imkanı olan çocuklar; bu dönemi daha güzel geçiriyor. Güvenli kişi ve güvenli ortamı olan yani bu 2 şeye sahipse sorun yok diyorlar. Bebekler geliştirmesi gereken şeye muhtemelen sahipler ve bunlar oyuncaklardır. Yeni yürümeye başlayan çocuklar bildikleri her şeyi bu yaşta oynayarak öğrenirler. Ve bu aşamada pek çok “paralel oyuna” katılırlar. Bu nedenle başka bir çocuğun etkileşime girmesine gerek kalmaz. 

Bu Dönemde Dil Gelişimi Önemli

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için bir başka büyük dönüm noktası olan dil gelişimi söz konusu olduğunda;  bu, bir ebeveyn veya kardeş ile etkileşime geçerek kolayca üstesinden gelebilecektir.

Yeni Doğan Sünneti Hakkında Her Şey

Virüs Bebeklere ve Çocuklara Anne ve Babalarını Verdi

Uzmanlara göre yürümeye başlayan bir çocuğun tüm amacının bakıcılarına yaklaşmaktır. Küçük çocuklarda olumsuz davranışları bu kadar çok görmemizin nedeninin ise bundan dolayıdır. Aslında pandeminin gelişimleri için faydalı olabileceğine inanan uzmanlar da var. Çünkü onlara tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi verdi. Bu da anne ve babaları ile daha fazla vakit geçirmek.

Yeni Doğan Bebekler Ne Giyer ?

Sevgili  anne ve babalar Pandemide yürümeye başlayan bebekler ve uzman görüşleri içerikli makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dilerseniz makalemiz ve sitemiz hakkındaki istek ve taleplerinizi aşağıdaki bölüme ekleyebilir ve  size faydalı olabileceğini düşündüğümüz Yeni Doğum Yapan Anneler İçin Tavsiyeler  adlı makalemize de göz atabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayınız. Yazdıklarımız tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan hiçbir bilgiyi tedavi amaçlı kullanmayınız. Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir