Çocukların dişleri fırçalanmalı çünkü ağız bakım ve sağlığı çok önemlidir. Bireylere iyi bir diş sağlığı ve hijyen alışkanlıkları erken yerleşir. Bu nedenle dişleri çıkmaya başlayan çocuğunuzun dişlerini fırçalamasa bile sizin fırçalamanız gerekir.

Küçük tatlı bebeğiniz çocukluk döneminde büyüdükçe, her gün yeni bir beceri öğreniyor gibi görünebilir! Çocuklar şaşırtıcı bir hızla – fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak gelişir. Bir gün onları bir kaşıkla besleyeceksiniz ve ertesi gün kendileri tutuyorlar ve ortalığı karıştırıyorlar! Çocuklara yeni yürümeye başladıklarında öğrettiğimiz pek çok farklı beceri var. Hayatları boyunca kullanacakları önemli beceriler. Birçok ebeveyn bu aşamada çeşitli sağlık ve hijyen unsurlarına odaklanmaya başlar. El yıkama, uygun tuvalet tekniği ve diş fırçalama. Çocuğunuz yürümeye başlayan çocukluk dönemine geldiğinde, muhtemelen ağzında en az birkaç diş olacaktır. Ve çocuklarınız iyi alışkanlıklar edinmek ve diş sağlığını korumak için ilk dişleri çıkar çıkmaz fırçalamaya başlamalıdır.

Çocukların dişleri

Dişlerini Kendisi Fırçalamak İsteyecektir

Yeni yürümeye başlayan çocukların her şeyi kendi başlarına yapmakla ilgili olduğunu biliyoruz. Ve konu dişlerini fırçalamak olduğunda da farklı değildir! Kendi dişlerini fırçalama alışkanlığı edinmelerine izin vermek harika olsa da, bu ebeveynlerin hala çok dahil olması gereken bir alandır. Küçük çocuğunuzun dişlerini fırçalamanın temellerini öğrenmesini kesinlikle bekleyebilirsiniz. Ancak yeterince iyi fırçaladıklarından ve dişlerine uygun şekilde bakıldığından emin olmak için muhtemelen yine de o sevimli küçük ağzını bir kez daha fırçalamanız gerekecek.

İyi Alışkanlıklar Ve Teknikler Gösterin

Çocuğunuza dişlerini nasıl fırçalayacağını öğretmeye başladığınızda, bunu bir aile meselesi haline getirin! Çocuğunuzun tüm sürece dahil edilmesini öneririz. Bir veya iki eğlenceli diş fırçası seçmelerine, diş macununun aromasına karar vermelerine ve bunun eğlenceli bir deneyim olmasına izin verin. Onlara tüm sürecin bölümleri üzerinde biraz kontrol vermek, onların sorumlu olduklarını hissetmelerini sağlayacaktır. Ve ayrıca hepimiz, çocukların sorumlu olmayı ne kadar sevdiklerini biliyoruz. Çocuğunuzla dişlerinizi fırçalayarak iyi tekniğin önemini vurgulayın. Kahvaltıdan sonra ve yatmadan önce günde en az iki kez diş fırçalamanızı öneririz. Bu fırçalama seanslarını onlar için heyecan verici bir öğrenme deneyimine dönüştürün. Diş macununu diş fırçalarına nasıl koyacaklarını gösterin (çocukların sadece bezelye büyüklüğünde bir miktara ihtiyacı vardır). Ve ardından nasıl yapıldığını anlamak için dişlerinizi fırçalarken izlemelerini sağlayın. Ön dişleri, her iki tarafı üstte ve altta ve arka tarafı üstte ve altta fırçalayın. Tekniklerini överek onları cesaretlendirin.

Çocukların dişleri

Dişlerine ‘Son’ Bir Kez Siz Bakın

Çocuğunuz dişlerini fırçalamayı bitirdikten sonra, bu işin ne kadar harika olduğunu görmek için sadece kendinizi kontrol etmeniz gerektiğini söyleyin. Çoğu çocuk, anne veya babadan övgü almak için temiz dişlerini göstermekten fazlasıyla mutlu olacaktır. Bu ‘teftiş’ size çocuğunuzun muhtemelen ilk seferinde gözden kaçırdığı alanları fırçalama şansı verecektir. Genellikle çürüklerin ilk ortaya çıktığı yer olduğu için arka azı dişlerine çok dikkat edilmelidir. Diş fırçasını kullanarak, ihmal edilen veya çocuğunuzun ulaşması zor olan bölgeleri fırçalayın. Unutmayın, bir diş fırçasını tutup ağızlarının etrafında biraz hareket ettirebilmeleri, tüm dişlerini düzgün bir şekilde fırçalayabilecekleri anlamına gelmez. Temiz olduklarından emin olmak için sadece dişlerinin üzerinden geçeceğinizi açıklayın. İyi bir iş yapmadıklarını ima etmeyin! Çocuğunuzun bu iyi alışkanlıkları geliştirmesine yardımcı olmak için ne kadar çok zaman harcarsanız, o kadar çabuk profesyoneller gibi dişlerini kendi başlarına fırçalayabilirler.

Çocukların dişleri

Sevgili  anne ve babalar Çocukların dişleri fırçalanmalı çünkü konusunda geliştirin içerikli makalemizi okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederiz. Ayrıca sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayınız. Yazdıklarımız tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan hiçbir bilgiyi tedavi amaçlı kullanmayınız. Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir