Çocukları diş fırçalamaya ikna etmek ve daha fazlası bu yazıda. Ve ayrıca çocuğunuzun dişlerini fırçalamasını sağlamak çok mühimdir. İşte size bazı tüyolar.

Bir çocuğu büyütmek, her ebeveyn için zorlu bir girişimdir. Ve ayrıca dişlerini temiz tutmanın önemini anlamasını sağlamak da zordur. Dişeti hastalığı ve çürükleri anlatarak dişlerini düzenli olarak fırçalamasını sağlamak için onu korkutmak etkisiz olabilir. Çocuğunuzun diş hijyenini ciddiye almaması üzücüdür. Bir ebeveyn olarak hatırlamanız gereken şey, yıllardır dişlerinizi fırçalıyor olmanıza rağmen, çocuğunuz için önemsiz bir mesele olabileceğidir. Çocuğunuzun bu konudaki bakış açısıyla empati kurun ve biraz sabırlı olun.

Bebeklerin Diş Çıkarma Dönemi Ve Merak Ettikleriniz

Çocukların Diş Fırçalamayı Sevmemelerinin Nedenleri

Çocuğunuzun diş fırçalamaktan hoşlanmamasının en yaygın nedeni, uygulamaya alışmamış olmasıdır. Ona göre, dişlerini düzenli olarak fırçalamak rahatsızlık veya yabancı gelir. Erken ergenlik çağındaki çocukların hala büyüyen dişleri olabilir. Bu, ağzın bu bölgelerinde fırçalamanın zaman zaman hassas ve acı verici olduğu anlamına gelir. Her ebeveyn buna dikkat etmeli ve ondan dişlerini fırçalamasını isterken dikkatli olmalıdır. Bir çocuğun öncelikleri, dişlerini fırçalamak da dahil olmak üzere her türlü yorucu faaliyetten önce gelir. Günümüzde, çocuğunuzun boş zamanlarının çoğunu meşgul eden çevrimiçi her tür sosyal medya platformu var. Bu sosyal olaylara, mesajlaşmaya ve akranlarını aramaya ek olarak…

Çocukları diş fırçalamaya ikna etmek

Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi

Çocuğunuzda Ağız Hijyeni Nasıl Teşvik Edeceğinize Dair İpuçları

Sizi Örnek Alıyor

Ebeveynlerini dinlemeye gelince çocuklar genellikle meydan okurlar. Ancak, o hala çocuk ve çoğu zaman sizin liderliğinizi takip etmeyecek. Ayrıca bakıcı olarak ağız hijyeni konusunda örnek olun. Çocuğunuzla birlikte diş hekimini ziyaret edin ve sabah ve akşam dişlerinizi fırçalarken şahit olmasına izin verin. Çoğu genç ebeveynlerini taklit ettiğinden, geleneği sadece sizi izleyerek yakalama olasılığı daha yüksektir. Bunun gerçekleşmesine yardımcı olmak için diş macunu, gargara ve diş ipi kullandığınızdan emin olun. Sadece bir teşvik biçimi olarak, bu ürünlerin tercih ettikleri markayı veya aromasını seçmelerine izin verin.

Bebeklerde Diş Çıkarma Ateşi Hakkında!

Oyun Haline Getirin

Çocuğunuzu dişlerini fırçalamaya teşvik etmenin bir başka yolu da en sevdiği aktivitelerden bazılarını dahil etmektir. Çocuğunuza dişlerini fırçalarken tercih ettiği bir müzik çalmasını önerebilirsiniz. Çoğu şarkı en az iki dakikayı kapsıyor. Ve bu, uygun şekilde fırçalamasını sağlamak için uygun bir zaman dilimi.

Çocukları diş fırçalamaya ikna etmek

Çocukların Dişleri Fırçalanmalı Çünkü!

Online Uygulamalar

Ağız hijyeni ile ilgili bir uygulamayı, özellikle müsait olmadığınız zamanlarda onlara rehberlik etmesine yardımcı olacak bir uygulama indirebilirsiniz. Diş muayenelerine katılırken onları da dahil edin. Bunu akılda tutarak, onun için bir diş hekimi randevusu alın. Randevunuzu çocuğunuzla birlikte almayı seçebilir, daha sonra yeterince olgun olduklarından emin olduktan sonra dişçiyi tek başına ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Bebeklerde Diş Çıkarma Süreci Nasıldır?

Kötü Ağız Hijyeninin Sonuçlarının Açıklanması

Bir ebeveyn olarak, dişlerinizi fırçalamanın avantaj ve dezavantajlarını dikkatlice belirtmelisiniz. Bunu, ona ağız hijyeni ile ilgili görsel yardımcılar sağlayarak yapabilirsiniz. Bunlar, dişlerini fırçalamanın en iyi yollarını gösteren diş hekimlerinin resimlerini veya broşürlerini içerebilir. Çürük dişlerin, diş eti hastalıklarının ve çürüklerin bazı resimleri, kötü fırçalama alışkanlıklarının sonuçlarını göstermektedir. Bir çocukla dişlerini fırçalamak hakkında konuşmak bir tür incelik gerektirir. Ayrıca çocuklar, ileri görüşlü olmaktan daha kibirli olma eğilimindedir. Bunu uzun bir ders olarak açıklamak ergen çocuğunuza sıkıcı gelebilir ve ebeveyn olarak sizi rahatsız edebilir. Çocuğunuzun dişlerini fırçalama dürtüsünden kaçınmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. İyi ağız hijyenini teşvik etmenin başka ilginç yollarını bulun. Ödüle dayalı bir sistem bu durumda işe yarayabilir.

Çocukları diş fırçalamaya ikna etmek

Çocuklar Diş İpi Kullanmaya Teşvik Nasıl Olur ?

Dış Görünüşü Vurgulayın

Çoğu ergen görünüşleri konusunda çok bilinçlidir. Bunu onların güzelliğine ve imajına hitap ederek kendi avantajınıza kullanabilirsiniz. Ona diş fırçalamamanın hiç kimse için çekici olmayan renk değişikliğine yol açtığını söyleyebilirsiniz. Dahası, akranları için itici ve utanç verici bir nefes kokusuna neden olur. Son olarak, diş hekimine gitmeyi bir ceza biçimi olarak kullanmayın. Bu, gencin gelecekte hekimi ziyaret etmesini erteleme eğilimindedir.

Çocukların Dişlerini Fırçalama İpuçları

Sevgili  anne ve babalar Çocukları diş fırçalamaya ikna etmek konusunda geliştirin içerikli makalemizi okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederiz. Ayrıca sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayınız. Yazdıklarımız tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan hiçbir bilgiyi tedavi amaçlı kullanmayınız. Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir