Çocuğunuza kreşle ilgili sormanız gerekenler ve sorular nelerdir? Çocuğunuzla bir ilişki kurarken iletişim önemlidir. İşte kreşte günlerini bitirdikten sonra sormanız gerekenler.

Bir anne olarak, çocuğunuzun çoğu gün kreşte gerçekte ne yaptığını hiç düşündünüz mü? Elbette, fotoğraf güncellemelerini çocuk bakımı sağlayıcılarından kısa mesaj ve e-posta yoluyla alırsınız. Ancak çocuğunuza orada geçirdikleri hakkında bir sohbete katılmak. Hatta sadece ufak bir görüşme yapmak gerçekten güzel olabilir. Çocuğunuz henüz tam cümleleri konuşmasa bile; orada bazı dil becerileri olması muhtemeldir. Ve ayrıca bu, üzerinde çalışmak için harika bir fırsattır.

Çocuğunuza Kreşle İlgili Sormanız Gerekenler

Çocuğunuza Kreş Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Partnerinizle gününüzün nasıl geçtiğini tartışmanın nasıl iyi hissettirdiği ve bir normallik duygusu verebildiğine benzer şekilde olmalı. Çocuklarınızla bu şekilde bağlantı kurmaya çalışmak iyi olabilir. Artı, onlara gün içinde neler olduğu ve neyi sevdikleri ya da sevmedikleri hakkında nasıl konuşacaklarını öğretmeye çalışmak; okula gittiklerinde onlara yardımcı olacak bazı sosyal alışkanlıkları aşılamaya yardımcı olur.

Bu nedenle, çocuğunuza kreşteki günleriyle ilgili soracağınız 5 soru arıyorsanız okumaya devam edin!

Onlara Kreşte Günlerinin Nasıl Olduğunu Sorun

Çocuğunuz iki yaşında olsa bile, talimatları takip edebileceklerini ve yaklaşık 50 veya daha fazla kelime içeren bir kelime hazinesine sahip olabileceklerini unutmayın. Yani, onları kreşte neler olup bittiğinden bahsetmeye başlamak istiyorsanız. Onlara günlerini ve orada ne yaptıklarını sormanızı önerirler. Onlara kreşte güzel bir gün geçirip geçirmediklerini sorsanız bile, en azından evet veya hayır cevabını verebilecekler. Ve ayrıca sohbeti oradan devam ettirebileceksiniz. Gerçekten, yaşı kaç olursa olsun birisine gününün nasıl geçtiğini sormak. Bir kişinin konuşmasını sağlamak. Ve genel olarak nasıl olduğunu görmek için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Çocuğunuza Kreşle İlgili Sormanız Gerekenler

Boşanma Ve Çocuklar & Duygusal Güven Hissetmeleri

Bugün Kiminle Oynadıklarını Sor

İşteki kendi gününüzü ve genellikle neyin daha iyi olmasına yardımcı olduğunu düşünürseniz. Çoğunlukla çevrenizdeki insanlar, kötü bir günün geri dönmesine yardımcı olabilir. Çoğu gününü kreşte geçiren çocuğunuz için bu gerçekten farklı değil. Çocuğunuzla konuşmanın iyi bir noktasının, bugün kiminle oynadıklarını sormak olduğunu unutmayın. Bu tür soruların çocuğunuzun “zamanda geriye gitmesine ve deneyimlerinden hikayeler çıkarmasına” yardımcı olduğunu bilmenizi isteriz. Çocuklar için, oynadıkları kişinin adını alsanız. Birbirleriyle sanat ve el işi yapıp yapmadıklarını veya su oyunu oynayıp oynamadıklarını sormak. Sohbeti yönlendirmeye yardımcı olabileceğiniz zamandır.

Boşlukları Doldurmak İçin Onlara Seçenekler Verin

Çocuğunuza kreşteki günleriyle ilgili farklı sorular sormaya çalışırken yardımcı olabilecek bir şey? Boşluğu doldurabilecekleri sorular veya cümleler kullanmaktır. Çocuğunuza bir konuşma bulmaya çalışmak için seçenekler verdiğinizde “iletişimi teşvik etmeye” yardımcı olabileceğini unutmayın. Örneğin, onlara bugün kreşte şarkı söyleyip söylemediklerini. Veya bunun yerine hikaye zamanı için oturup oturmadıklarını sorabilirsiniz. Bundan, bildikleri en sevdikleri hikayelerden birini okuyup okumadıklarını. Veya onlar için yeni bir şey olup olmadığını sorabilirsiniz.

Çocuğunuza Kreşle İlgili Sormanız Gerekenler

4-6 Yaş Arası Çocuklarda Bağımsız Oyun Beyin Gelişimini Teşvik Ediyor

Favori Etkinlikleri Hakkında Açık Uçlu Sorular Sorun

Çocuğunuzun kreşteki günleriyle ilgili sorulara odaklanmasını ve cevaplamasını sağlamakta biraz sorun yaşıyorsanız. Küçüklere açık uçlu sorular sormanın gerçekten işe yarayabileceğini unutmayın. Çünkü sadece evet ya da hayır demeyeceklerdir. Bu heyecan kıvılcımını gerçekten ateşlemek istiyorsanız. Onlara en sevdikleri etkinliklerden bazıları hakkında açık uçlu bir soru sorduğunuzdan emin olun. Örneğin, çocuğunuz açık havada oyun oynamayı seviyorsa. Ona bugün açık havada oyun oynamak için tam olarak ne yaptıkları. Ve ayrıca başka kimlerin dahil olduğu hakkında her zaman bir soru sorabilirsiniz.

Davranışlarını Gözlemleyin

Son olarak, çocuğuna günün sonunda günlük bakım deneyimlerini sormak isteyen bir anne olarak yapabileceğiniz şey. Davranışlarını gözlemlemek ve oradan devam etmektir. Çocuğunuz biraz rahatsız veya üzgün gibi görünüyorsa. Bugün onlara kendilerini pekiyi hissettirmeyen bir şey olup olmadığını her zaman sorabilirsiniz. Çocuğunuz heyecanla vızıldıyorsa ve gülümsemeyi durduramıyorsa. Büyük olasılıkla günlerinden zevk almışlardır. Bu nedenle bugün kreşte kendilerini bu kadar heyecanlandıran şeyi onlara sorabilirsiniz.

Çocuklarda İdrar Kaçırma Sorunu

Sevgili  anne ve babalar Çocuğunuza kreşle ilgili sormanız gerekenler ve sorular nelerdir konusunda geliştirin içerikli makalemizi okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederiz. Ayrıca sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayınız. Yazdıklarımız tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan hiçbir bilgiyi tedavi amaçlı kullanmayınız. Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir