Büyüyen bebekler besleyici karbonhidrat çeşitleri tüketmesi gerekir. Karbonhidratların çoğunda besleyici içeriler bulunabilir ve beyin gelişiminde hayati önem taşır.

Yetişkinler sağlıkları ve ne yedikleri konusunda çok endişeli olabilirler. Yetişkinler olarak, annenin yediklerini izlemesi ve vücudunun ihtiyacı olan doğru yakıtı atıştırarak aldığından emin olması önemlidir. Ayrıca annenin çocuklarının sağlıklı beslendiğinden emin olması önemli olsa da, “kurallar” biraz farklı olabilecektir.

Kendi Başına Oynamak Bebekleri Dünyaya Hazırlıyor

Yetişkinler, karbonhidratların “kötü” yiyecekler olduğunu düşünebilirler. Ve bunun nedeni, yetişkin bir vücut hakkında düşünmeleridir.

Karbonhidratlar, özellikle küçük çocuklar için önemlidir. Yeni yürümeye başlayan bebekler hızlı bir şekilde büyüyor. Ve büyümek için karbonhidratlara ihtiyaçları var. 

Glikoz karbonhidratlarda bulunabilecektir. Ve glikoz beyin gelişiminde hayati önem taşır. Ayrıca beyin bunu birincil enerji kaynağı olarak kullanılabilecektir. Ve bu, çocukların gün boyunca tetikte kalmasına ve beyinlerinin iyi çalışmasını sağlamasına yardımcı olur. Tüm büyüyen bebekler besleyici karbonhidrat çeşitleri ve yemesi gereken 10 besleyici yoğun karbonhidrat bulduk. Ve sizinle paylaşıyoruz…

Bebeklere Gitarın Faydaları Nelerdir?

Ekmek

Anne ve babalara göre ekmek bazen mükemmel bazen de korkunç görülebilecektir. Karbonhidratları düşündüğümüzde aklımız hemen ekmeğe gider.  Ekmek% 74 karbonhidrat, ama aynı zamanda kalsiyum, demir ve protein büyük bir kaynaktır. Büyüyen bir vücut için harika bir besin değeri. Bu bilgi beyaz ekmeğe dayalıdır, ancak ekmek söz konusu olduğunda geniş bir çeşitlilik vardır.

Hububat

Tahıl, harika bir karbonhidrat kaynağıdır ve çocuklar söz konusu olduğunda favoridir. Pek çok küçük çocuk oyun oynarken bazı yemeyi sever ve hızlı bir atıştırmaya ihtiyaç duyar. Ve bu annenin iyi hissedebileceği bir atıştırmalıktır. % 72 karbonhidrattır ve ayrıca büyük miktarda demir, potasyum, kalsiyum ve D vitamini içerirler.

Yeni Doğan Sünneti Hakkında Her Şey

Pirinç

Pek çok ailenin yemeklerinde pilav bulunur ve bu bir favori ve bu iyi bir şey olabilir. Kahverengi pirinç, çocuklar için besin değeri söz konusu olduğunda idealdir. Ve ayrıca kahverengi pirinç% 87 karbonhidrattır. Kahverengi pirinç aynı zamanda harika bir protein ve demir kaynağıdır. Ve küçük çocukların çiğnemesi ve yutması kolaydır. Yine de annenin kaşığı almalarına yardım etmesi gerekebilecektir.

Kraker

Piyasada pek çok çeşit kraker var. Ancak anneler hemen hemen her tür çerez krakerinde iyi miktarda karbonhidrat bulunduğundan emin olabilir. Krakerlerin şeker oranı yüksek olabilecektir. Bu nedenle, ölçülü olarak servis edilmesi gereken bir ürün olabilecektir. Besin değeri söz konusu olduğunda; çerez krakerleri% 48 karbonhidratın yanı sıra demir ve potasyum içerir.

Yeni Doğan Bebekler Ne Giyer ?

Makarna

Makarna, hemen hemen her insan için tartışmasız bir favoridir. Ve ayrıca yetişkinler bunu ölçülü olarak yerken, çocuklar için harika bir karbonhidrat şeklidir. Makarna% 83 karbonhidrattır. Ve onu güzel bir sos ve sebzeli bir yemek yaparsanız; büyümekte olan bir bebek için harika dengeli bir öğün olabilir.

Patates

Patates harika bir seçenektir. Çünkü çok yönlüdürler. Pek çok şekilde hazırlanabilirler. Ve en yüksek karbonhidrat miktarıyla% 92 oranındadır. Ayrıca potasyum, demir ve kalsiyum içerirler. Bebeğiniz ve çocuğunuz onları patates kızartması olarak tercih edebilir. Ve pişirildiğinde ve ayrıca ölçülü olarak pişirildiğinde en kötü seçenek olmayabilir.

Yeni Doğum Yapan Anneler İçin Tavsiyeler

Mısır

Şimdiye kadar listemizdeki öğeler karbonhidratların daha açık bilinenleri olmuştur. Ancak iyi miktarda karbonhidrat içeren başka yiyecekler de vardır. Mısır mükemmel bir karbonhidrat kaynağı olduğunu belirtmek isteriz. Ve ayrıca çocukların sevgi eğiliminde olduğunu bir sebzedir. Mısır% 74 karbonhidrattır ve ayrıca protein ve potasyum içerir.

Tatlı Patates

Birçok aile besleyici faydaları nedeniyle tatlı patatesleri normal patatese tercih eder. Tatlı patatesler% 94 ü karbonhidrattır. Ve ayrıca iyi miktarda potasyum, demir ve kalsiyum içerirler. Tatlı patates kızartması geleneksele patatese göre harika bir alternatiftir.

Yeni Doğan Bebekler Ne Giyer ?

Meyve

Meyve, pek çok insanın düşünmediği bir karbonhidrat kaynağıdır. Ve bunun nedeni, karbonhidratların meyvede bol miktarda bulunan glikoz olduğunu unutmalarıdır. Çilek% 85 karbonhidrat, muz% 92 karbonhidrat ve ayrıca yaban mersini% 80 karbonhidrattır. Meyve salatası, büyüyen bebekler için mükemmel bir ara öğündür.

Fasulye

Fasulye karbonhidrat bakımından inanılmaz derecede yüksektir. Ve her farklı fasulyenin kendi içeriği olacaktır. Çocuklar için harika bir yemektir. % 57 karbonhidrat içeren bir fasulye yemeği harika olacaktır. Ayrıca daha fazla besin değeri katmak için bazı sebzeleri ve diğer et gibi besinleri de içine koyabilirsiniz.

Bebeklerde Büyüme Atakları Yaşanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sevgili  anne ve babalar  Büyüyen Bebekler Besleyici Karbonhidrat Çeşitleri içerikli makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dilerseniz makalemiz ve sitemiz hakkındaki istek ve taleplerinizi aşağıdaki bölüme ekleyebilir ve  size faydalı olabileceğini düşündüğümüz Çocuklarda İdrar Kaçırma Sorun adlı makalemize de göz atabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayınız. Yazdıklarımız tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan hiçbir bilgiyi tedavi amaçlı kullanmayınız. Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir