Çocuklara banyo tuvalet görgü kuralları nasıl öğretilir beraber bakalım mı? Çocuklarımıza uygun banyo görgü kurallarını öğretmek; büyümenin çok önemli bir parçasıdır. Ve eğer klozet kapağını kapatmayı unuturlarsa, işte bazı ipuçları. Küçük kız ve erkek çocuk yetiştirme arasındaki temel farklardan biri banyo kurallarında bulunabilecektir. Banyoda işi bittiğinde sürekli olarak klozet kapağını kapatmayı unutan küçük bir çocuğunuz varsa; kesinlikle yalnız değilsiniz. Ona tuvalete gitmeyi öğretene kadar neler yaşanmadı ki. Her anne, evin her yerinde o kadar da eğlenceli olmayan işemeyle mücadele etti 🙂 Ve çişini kaçırdığı yerler şuan temiz olsa bile; bununla yüzleşelim yine de o yere dokunmak istemeyebiliriz.

Tuvalet Eğitimi Süreci İçin En Doğru Zaman!

Çocuklarımıza uygun banyo görgü kurallarını öğretmek, büyümenin çok önemli bir parçasıdır. Ancak her zaman yapılabilecek en kolay şey değildir. Eğer ki klozet kapağını kapatmayı unutan bir ufaklık ile ne baş başaysanız; size  birkaç önerimiz var. Banyo deneyimi ve bakımı için uzmanlar; eğlenceli hatırlatma yapma. Ve bu konuda anne baba olarak yaratıcı olmayı öneriyor.

Bunun Hakkında Bir Şarkı Söyle

Çocukların şarkı söylemeyi sevdiği bir sır değil. Ve çoğu anne hayatı boyunca bir noktada bir veya iki şarkı uydurmuştur. Etkili lazımlık eğitimi, annelerin başka bir lirik eser bulmaları için ihtiyaç duydukları motivasyon olabilecektir! Çocuğunuzun sadece unutkan olması ve tuvaleti kullanmak için ara verdikten sonra eğlenceye geri dönmek için acele etmesi olası. Şarkıların, çocuklara dişlerini fırçalamak. Ve ayrıca vücutlarını yıkamak gibi çeşitli görevlerde yer almalarını hatırlatmanın harika bir yolu olduğu kanıtlanmıştır. 

Yenidoğan Bebeklerde Şaşılık ve Göz Kayması Hakkında

Çocuklarınıza klozet kapağını indirmesini hatırlatmak çok kolay. Onlara bir şarkı uydurup bunu denemek sadece mantıklı ! Oğlunuzun banyodayken söyleyebileceği komik bir melodiyi uydurma. Sandalyeyi yere koymak ve ellerini yıkamak da dahil olmak üzere; orada yapması gereken her şeyi hatırlamasına yardımcı olacaktır. Şimdi bu, sürekli hatırlatmalardan ve kabaca dırdır etmekten çok daha eğlenceli. Ayrıca bu onun işbirlikçi olma olasılığını artırmakta.

Bebeklerde Büyüme Atakları Dönemine Dikkat!

Talimatları Ve Diyagramları Yayınlayın

Bazen bazı küçük görsel yardımcılar; çocuğunuzun bir faaliyette yer alan çeşitli adımları anlamasına yardımcı olmak için gerçekten uzun bir yol kat edebilecektir. İstenilen banyo davranışlarının resimlerini klozet kapağının hemen üzerine koymakla başlayın. Ayrıca küçük çocuğunuzun başarılı olması için ihtiyaç duyabileceği şeyleri görseller yardımı sağlayacaksınız. Çocuğunuzun banyoda yapmak zorunda oldukları her şeyi hatırlamaları zordur. Bu nedenle ona rehberlik edecek ardışık fotoğraflar koymak. Daha temiz ve daha keyifli bir banyo deneyimi için ihtiyacınız olan hızlı çözüm olabilecektir. Çocuğunuz tüm adımlara basitçe fotoğraflara bakarak, hatırlama olasılığını artıracak. Ve ayrıca tuvalete girince klozet kapağını en sonunda indirildiğinden emin olarak size anlatabilecektir.

Ateşle Başa Çıkmanın 10 Doğal Yolu

Ödül Sistemini Deneyin

Her yaştan çocuk ebeveynlerini memnun etmeye isteklidir. Uygun banyo uygulamaları için bir ödül sistemi uygulamak. Küçük çocuğunuzun banyodan çıkmadan önce klozet kapağını indirmesine yardımcı olmanın harika bir yolu olabilecektir. Bu ödül çizelgesinin banyoya veya yakınına konulmasını ve annelerin bir çocuğun idrarını yapmadan önce ve sonra durumu izlemesini önerir. Kurallar hakkında nazikçe bir hatırlatma yapmak gerekebilecektir. Doğruyu yapınca da pozitif ivmeyi korumanın harika yollarıdır onları ödüllendirmek. Ödüller, çıkartmalar kadar basit olabilecektir. Ya da daha yüksek başarıları için daha büyük bir şey olabilecektir. Örneğin; yeni bir küçük oyuncak veya herhangi bir banyo uyarısı olmadan 3 yıldız elde ettiğinde özel bir muamele sunma …

Bebeklerde Kolik Ne Zaman Biter ?

Onlara Açıklayıcı Olun

Ayrıca ebeveynlere, çocukların genellikle banyo uygulamalarındaki kabalıktan hoşlanmadıklarını hatırlatmakta fayda var. Hatırlamaları gereken tek şey basit bir banyo dersidir. Uzmanlar, bu klozet sorunu hakkında dırdır eden bir ebeveyn gibi görünmek yerine; çocuğunuzu tuvalete götürmenizi ve tuvaleti sifonu çekip mikrop ve sıvıların açık havaya sıçramasının ne kadar iğrenç olduğunu açıklamanızı öneriyor. Ve bunları yüzlerine doğru anlatın. Neler yapması gerektiğini öğrenmek, eylemin kendisi kadar önemlidir. Bütün deneyimleyeceği şeyleri ne kadar temiz olması gerektiğini göstererek başlayın. Çocuklar mantığı olduğu kadar görsel faktörü de anlayabilecek ve isteyerek uymaya daha istekli olacaklardır.

Tekrarlama

İlk başta başarılı olamazsanız, bunu tekrar denemeye devam etmeniz gerekecek! Çocuğunuza yepyeni bir banyo rutini öğretmek kolay olmayabilecek. Ve örneğin klozet kapağını bir kez indirmeyi unutur. Ve ayrıca ardından arka arkaya üç kez unutabilecek. Sabır anahtardır. Ve elinden gelenin en iyisini yapan küçük birine yenilmiş hissetmemeyi veya çok fazla cesaretsizlik ifade etmemeyi hatırlamak isteyeceksiniz. Sonunda, tekrarlama ve biraz cesaretlendirme ile klozet kapağınız kapalı olacak!

Çocuklarda İdrar Kaçırma Sorun

Sevgili  anne ve babalar  Çocuklara Banyo Tuvalet Görgü Kuralları Nasıl Öğretilir? içerikli makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dilerseniz makalemiz ve sitemiz hakkındaki istek ve taleplerinizi aşağıdaki bölüme ekleyebilir ve  size faydalı olabileceğini düşündüğümüz Bebeklerde Tuvalet Eğitimi Hakkında Adım Adım Kılavuz adlı makalemize de göz atın. Ayrıca sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayınız. Yazdıklarımız tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan hiçbir bilgiyi tedavi amaçlı kullanmayınız. Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir