Annelik ve babalık hakkı, anneninki annenin babanınki babanın olmalı. Bir başkasının değil.

Örneğin; evin teyzesi. Yani annenin kız kardeşi ya da annesi. Gidip bebeğe ya da çocuğa anneanneciğim ya da teyzeciğim diyebilir. Aynı şekilde hala ya da babaanne, halacığım ya da babaanneciğim diyebilir. Bir dede düşünün. Dedeciğim diyebilir. Amca ya da dayısı da varsa tabi ki amcacığım ya da dayıcığım diyebilir. Aynı zamanda adı ne ise onunla da hitap edebilir. Bu örnekleri daha da fazla çeşitlendirebiliriz. Ama söz konusu annelik ve babalık ise hiç biri anneciğim ya da babacığım diye hitap etmemelidir.

Evet eminiz ki çok seviyorsunuz. Sizin için çok değerli. Hani eskiler der ya altın top diye. Evet evin altın topu o. Minik neşesi, canınızın canı ama dedim ya canınızın canı. Sevgi boyutunuz ne olursa olsun annelik hakkı annenin, babalık hakkı da babanındır.

Ayakta Doğum Nedir Faydaları Nelerdir

Bağı Ne Olursa Olsun!

Kişi kim olursa olsun. Yani aile içi ya da yakın dostlar olsun. Her gün görüşülen komsu olsun. Kim olursa olsun. Çocuk ile bağı ne olursa olsun hiç kimse babanın babalık ve annenin de annelik hakkını elinden almamalı. O vasıflar anne ve babaya aittir. Hiç kimse o hakkı elinden almaya yeltenmemeli.

Hamilelikte Oruç Tutulabilir Mi?

Çocukta Kaygıya Sebep Oluyor

Bir başka bireyin, anne baba değilken anne baba demesi şimdi siz farkına varmasanız bile; çocuk için yıkıcı kaygılara sebep olacaktır. Benliğini bulmaya çabalayan minik yüreğin ürkmesine neden olur. Kafasında karışıklıklar ve sorular oluşur. Daha da kötüsü yer eder ve ileri de farklı sonuçlar doğurur.

Gebelikte Aşı Uygulamaları Hakkında

Anne ve Baba da Kaygı Duyar

Bu durum anne ve babanın dışa belli etmese bile içten üzüntü duymasına neden olur. Çünkü kimse sadece kendine ait olan vasfı başkasının gasp etmesinden hoşlanmayacaktır. Eminim siz de hoşlanmazsınız…

Unutmayın ki bir çocuğun anneannesi de olmalı babaannesi de. Onlara da ihtiyacı var. Herkesin farklı hayatlarda farklı vasıfları var.  Ancak bir annesi ve bir babası var. Lütfen bu ve bu tür konularda daha çok hassas davranalım. Kalıcı hasarlara neden olmayalım…

Yenidoğan Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir